Zgodnie z tradycją, w pierwszy piątek grudnia, odbyła się Hubalowa Wigilia na Bielawach. To właśnie tutaj, w 1939 roku major Dobrzański spędził ostatnią wigilię. Od szesnastu lat jest to niezwykłe spotkanie wszystkich chyba środowisk kultywujących tradycje Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i pamięć o samym Majorze. Już po raz kolejny organizatorami Hubalowej wigilii są: Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. "Hubala", Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi oraz gmina Poświętne. Wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu Anna Kwiatkowska, a następnie głos zabrał wójt gminy Poświętne Michał Franas, który podziękował za te kilkanaście lat podtrzymywania tradycji i pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”, a także za wszczepianie młodemu pokoleniu, które skupia tego dnia to historyczne miejsce, postaw patriotycznych.
Na tegoroczną wigilię na Bielawy przybyło ponad 400 osób, 16 delegacji szkół z woj. mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz okolic Lublina,
w tym 13 szkół noszących imię „Hubala”. Przybyły również organizacje społeczne, leśnicy, żołnierze, samorządowcy m.in. z-ca burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, wójt gminy Inowłódz Bogdan Kącki oraz wójt gminy Magnuszew Marek Drapała, rekonstruktorzy i cała rzesza sympatyków „Hubalowej Legendy”. Podczas Wigilii nie zabrakło wspólnych życzeń, łamania się opłatkiem, dekorowania choinki, oraz wspomnień o pułkowniku Marianie Zachu, głównym inicjatorze Hubalowej wigilii, który zmarł w kwietniu br.
Na wszystkich uczestników uroczystości czekała ciepła polowa grochówka i pieczone kiełbaski przy ognisku zapewnione przez organizatorów uroczystości.
Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się do Anielina pod Szaniec Hubala, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.